Veiliger werken bij Royal SMIT dankzij slimme afzuigoplossing

Veiliger werken bij Royal SMIT dankzij slimme afzuigoplossing

Bij de productie van transformatoren komt op verschillende werkplekken condens vrij. Royal SMIT zocht naar een veilige en praktische manier om deze damp af te voeren. Samen met Tramex werd een oplossing gerealiseerd die niet alleen voor een schonere werkomgeving zorgt, maar ook losse slangen, inefficiëntie en struikelgevaar voorkomt.

Veiligheid staat voorop

Paul van den Dobbelsteen werkt als buitenwerkcoördinator bij Royal SMIT. Vanuit deze functie houdt hij zich onder andere bezig met compleet ingerichte werkcontainers, inclusief slangen en apparatuur. Ook onderzoekt hij welke onderdelen ontbreken en wat medewerkers nodig hebben om hun werk goed en veilig uit te voeren.

“Bij Royal SMIT staat veiligheid bovenaan. Het is daarom belangrijk dat een oplossing niet alleen technisch werkt, maar ook aansluit bij de mensen die ermee moeten werken.”

Paul van den Dobbelsteen, buitenwerkcoördinator bij Royal SMIT

Bij een aantal werkplekken vormde de afvoer van condens een probleem. Een vacuümpomp wordt hier op een transformator aangesloten en blijft soms wel 72 uur achter elkaar draaien. De lucht en condens die daarbij vrijkomen, moeten veilig via het dak naar buiten worden afgevoerd.

Voorheen werd hiervoor gewerkt met plastic hoezen die aan een buis werden bevestigd. Dat was geen ideale oplossing. De hoezen konden kapotgaan, lagen in de weg en de losse materialen op de vloer zorgden voor struikel- en uitglijgevaar.

Samen op zoek naar de juiste oplossing

Royal SMIT, Plymovent en Tramex werkten al eerder samen aan verschillende afzuigprojecten. Voor deze nieuwe uitdaging liepen Paul en onze specialisten gezamenlijk langs de vijf werkplekken. Zo kon de situatie ter plaatse goed worden bekeken en werd per locatie onderzocht wat nodig was.

“Als je met een probleem komt, voel je dat er echt naar je wordt geluisterd.”

Paul van den Dobbelsteen

Tramex werkte hierbij samen met Plymovent, dat vanuit zijn expertise meedacht en technisch advies gaf over de meest geschikte afzuigoplossing. Op basis daarvan werd gekozen voor een passende afzuigoplossing. Vervolgens is de installatie in goed overleg met Royal SMIT en de monteur gerealiseerd.

De afzuiging bevindt zich op ongeveer vier meter hoogte en voert de condens rechtstreeks via het dak naar buiten af. In totaal zijn vijf afzuigpunten geplaatst. Twee daarvan zijn aangesloten op één gezamenlijke afvoerbuis.

Om ervoor te zorgen dat dit goed blijft functioneren wanneer één van de twee punten in gebruik is, werd achteraf een klep toegevoegd. Juist deze aanpassing laat zien wat een goede samenwerking betekent: niet alleen installeren wat er is gekocht, maar ook na plaatsing blijven meedenken over hoe het systeem in de praktijk zo goed mogelijk werkt.

Geen losse slangen meer op de vloer

Het grote voordeel van de nieuwe oplossing is het bereik. De afzuiging kan ver worden uitgetrokken en heeft een actieradius van ongeveer acht meter. Tegelijkertijd blijven de slangen van de vloer, waardoor de doorgangen vrij en veilig blijven.

Ook aan de afwerking is gedacht. De installatie is netjes weggewerkt en kan na gebruik eenvoudig op hoogte worden opgeborgen. Zo blijft de werkvloer zowel tijdens als na gebruik vrij toegankelijk en kunnen heftrucks en ander werkverkeer er veilig onderdoor rijden.

Mogelijkheden voor de toekomst

De eerste vijf afzuigpunten zijn inmiddels in gebruik, maar Royal SMIT kijkt al verder. Ook in de verzendhal en een andere productiehal worden mogelijkheden gezien om vergelijkbare afzuigoplossingen toe te passen.

Met dit project heeft Tramex samen met Royal SMIT en Plymovent een veilige, nette en praktische oplossing gerealiseerd. Een mooi voorbeeld van hoe goed kijken, luisteren en meedenken tot een oplossing leidt die écht werkt in de praktijk.

Innovaties & technologie | Gepubliceerd op: 09 september | Terug
Bel mij terug
{{error}}